Czym jest streetwear?

Coraz częściej obija się nam o uszy hasło streetwear oznaczające modę uliczną. Choć wydawać by się mogło, że termin ten dotyczy jedynie ubrań noszonych w zwykły dzień, tak jednak nie jest, a zagadnienie mody ulicznej ma w sobie dużo głębi.

Zwykła moda czy styl życia?

Główną różnica pomiędzy streetwearem a zwykłą modą to ponadczasowość tego pierwszego. Dominujące w społeczeństwie gusta związane z ubieraniem się stale się zmieniają, są modyfikowane przez coraz to nowe trendy wyznaczane przez najważniejszych na świecie projektantów. Streetwear też się zmienia, to prawda, ale za przemianami stoi pewna filozofia. Głównym aspektem mody ulicznej jest zawsze wyrażenie konkretnych czasów poprzez ubrania.

Ja – ubranie

Z modą uliczną wiąże się koncepcja światopoglądowa, zgodnie z którą ubranie stanowi sposób wyrazu samego siebie. Dlatego też najważniejsze dla streetwearowca nie jest podążanie za trendami wyznaczanymi przez znanych projektantów, a wygoda i zadowolenie z własnych ubrań. Najlepszym podsumowaniem streetwearu jest proste stwierdzenie – miłośnik mody ubiera się dla innych, a streetwearowiec dla siebie.