Kim jest pani wiosna – typ urody i jego cechy

Mianem Pani Wiosny określa się w popularnej analizie kolorystycznej typ urody, który pozwala na łatwiejsze dopasowanie do siebie konkretnych barw: w ubrania, dodatkach, obuwiu, a nawet biżuterii. Ten ciekawy podział wyróżniający trzy podtypy pani wiosny służy często jako baza do znalezienia dla siebie idealnej stylizacji. Przyjrzyjmy się temu lepiej!

Pani wiosna – typ urody

Po pierwsze, typ Pani wiosny nie jest jednolitym wyznacznikiem do każdej stylizacji, bo można go dodatkowo podzielić na trzy mniejsze podtypy:

  • Jasna wiosna – delikatne cera o złocistym odcieniu. Często niebieskie, zielone lub szare oczy, włosy jasne we wszystkich wariacjach od blondu do rudego.
  • Ciepła wiosna – w tym podtypie cera wygląda, jakby była lekko opalona, chociaż nadal jest jasna, beżowa. Występują piegi, włosy mogą być blond, złociste, rudawa – ale ciepłe. Oczy zielone, morskie, czasem orzechowo-brązowe.
  • Czysta Wiosna – typ wiosenny z największymi kontrastami. Tu cera jest porcelanowo jasna i beżowa, nie cechuje się piegami, znamionami ani przebarwieniami. Włosy od blondu mogą wpadać w ciemny brąz, a oczy wyróżniają się tęczówką mocno kontrastującą z białkiem.

Umiejętne określenie tego, jakim jesteśmy typem nie tylko ułatwi poruszanie się po sklepach w konkretnych działach kolorystycznych (do każdej cery przypisane są w tabeli osobne kolory, pasujące i niepasujące), ale i pomoże w piękny sposób wydobyć i podkreślić wszystkie zalety cery!

Ważne, pani wiosna – typ urody nie dotyczy każdej kobiety! Osobno mamy też Panią lato, jesień i zimę.