Kim jest Jan Pirowski?

Jan Pirowski to ceniony, polski dziennikarz od lat współpracujący z telewizyjną stacją TTV. Unika fleszy i nie chce być traktowany jak celebryta, a w 2016 roku chcąc wręcz zdystansować się od wiązania go z „czerwonym dywanem” – usunął wszystkie swoje konta w social mediach. Dziś jego FanPage i Instagram istnieją ponownie i są obserwowane przez dziesiątku tysięcy fanów, a on sam nadal pozostaje skromny i stara się być na uboczy, bo jak twierdzi tak właśnie powinna wyglądać praca dziennikarza i prezentera

Jan Pirowski – radio, programy telewizyjne, kariera

Pierwsze kroki na polskiej scenie artystycznej Jan Pirowski stawiał w radiu RMF FM. To tutaj zaczęła się jego radiowa aktywność, która z czasem przeniosła się do stacji telewizyjne TTV – jest dziś z nią bardzo związany.

Co ciekawe, zainteresowanie radiem pojawiło się w jego życiu jeszcze w liceum. To właśnie tam współtworzył wraz z innymi uczniami pierwsze radio szkolne. Projekt spodobał mu się na tyle, że poszedł tym kierunkiem i zaczął uczęszczać na radiowe warsztaty.

  • Prowadzący kultowy program „imprESKA” emitowany na radiowej antenie Radia Eska
  • Prowadzący rozrywkowy program „Pierwsze raz za granicą” – odcinki można oglądać w programie TTV
  • Współtwórca lubianego programu „Defacto” realizowanego w TTV
  • Prowadzący „Pirowski. Na mundial” – w 2018 roku. W programie tym spotykał się gośćmi i specjalistami piłki nożne, tocząc z nimi ciekawe dyskusje związane z mundialem i zyskując sobie tym samym grono kolejnych fanów.

Wiele nagrań i materiałów w jego udziałem można znaleźć na kanale YouTube Radia Eska.