Komu będzie pasowała rzadka grzywka?

Rzadka grzywka będzie wyglądać wręcz idealnie przy ciemnych włosach oraz przy pociągłej twarzy. Jest niesamowicie naturalna oraz bardzo dziewczęca. Sprawdźmy najważniejsze informacje o tym rodzaju grzywki.

Dla kogo?

Rzadka grzywka to cienkie oraz cieniowane pasma. Przez pasma te jest widoczne czoło, jak i także brwi. Efekt jest naprawdę niesamowicie spektakularny. Nie sprawdzi się jednak u każdej kobiety. Bowiem przy kręconych oraz jasnych włosach powinnyśmy czym prędzej zapomnieć o takim cięciu.

Rzadka grzywka wygląda naturalnie, przepięknie, a na dodatek jest bardzo modna. Ten trend dotarł do nas bezpośrednio z Korei. Chodzi tutaj o naturalną oraz delikatną grzywkę, przez którą będzie nam dobrze widać czoło. Grzywka ta sięga minimum do linii dolnej brwi i po bokach jest nieco dłuższa.

Ten rodzaj grzywki sprawdzi się najlepiej u kobiet, które mają bardziej pociągłą twarz o kształcie serduszka czy też trójkąta. Tego rozwiązania nie polecamy przy twarzy kwadratowej oraz okrągłej. Aby takie cięcie zastosować, włosy muszą być jak najbardziej proste. Efekt ten nie będzie dobrze wyglądał na włosach kręconych czy też na włosach falowanych.

Ważna rola koloru włosów

Na sam koniec wspomnieć należy o jeszcze jednym ważnym aspekcie, którym jest kolor włosów. Rzadka grzywka wyglądać będzie najlepiej na włosach brązowych czy też na włosach czarnych. Przy pasmach jasnych nie będzie widać kontrastu i nie osiągniemy niestety zamierzonego efektu. Jednak są także kobiety – blondynki kochające to rozwiązanie.