Kim jest Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk to muzyk, wokalista zespołu T. Love, jest członkiem Akademii Fonograficznej i współtworzył polską scenę muzyczną z takimi legendami jak Katarzyna Nosowska, Maanam, Pidżama Porno i wielu innych 

Pochodzenie i wiek

Staszczyk jest jedynakiem, pochodzi z Częstochowy, urodził się w 1963 roku czyli dziś zbliża się do 60 urodzin. Posiada wykształcenie polonistyczne, które zdobył na Uniwersytecie Warszawskim w 1991. 

Kariera Muńka 

Od 1979 roku występował z zespołem Schoolboys i Opozycją na festiwalu w Jarocinie i festiwalu Nowej Fali w Toruniu. W 1982 roku założył grupę Teenage Love Alternative. W 1986 przekształcił nazwę w T.love. Prowadził wiele rożnych projektów np. śpiewał w grupie Reggae in a polish style, występował w teatrze, wydał solowy album „Muniek” w 2010 roku, w 2018 odbył trasę koncertową „Muniek i przyjaciele”. 

T.Love reaktywacja 

W 2021 roku nastąpiło wznowienie zespołu T.Love na 40 lecie zespołu. Planują nowy album „Hau hau” do którego Staszczyk przygotował utwory już rok wcześniej. Premiera jest planowana na kwiecień 2022 roku. 

Choroba 

Muniek Staszczyk w 2019 roku dostał wylewu podczas pobytu w Londynie. Spędził dwa miesiące w szpitalu. Sam mówił, że miał dużo szczęścia bo nie nastąpiły żadne stałe uszkodzenie. Wszystkie funkcje takie jak mowa czy chodzenie pozostały nienaruszone. Muzyk wyraził wdzięczność za wsparcie fanów i przyjaciół podczas choroby.