Kim jest Katarzyna Jungowska?

Katarzyna Jungowska jest absolwentką wydziałów aktorstwa oraz reżyserii Warszawskiej szkoły filmowej. Uczestniczy w wielu produkcjach filmów oraz seriali. Reżyseruje także reklamy oraz wiele teledysków. W roku 2008 zrealizowała dokumentalny film pod tytułem „Jacek”, który był emitowany w TVP Kultura oraz na festiwalach filmów dokumentalnych.

Z filmem związana od zawsze

Katarzyna Jungowska związana była z filmem w zasadzie od urodzenia. Jej mama to bardzo popularna aktorka Grażyna Szapołowska, a jej ojciec to biznesmen Andrzej Jungowski. Z uwagi na swoją mamę w filmie pierwszy raz pojawiła się w wieku sześciu lat. Wówczas zagrała w formie „Bez końca” Krzysztofa Kieślowskiego.

Ciekawostka

Mało kto wie, ale w styczniu 2012 roku Jungowska pojawiła się w sądzie. Wówczas zeznawała w procesie, jaki wytoczyła Teatrowi Narodowemu jej matka. Chodziło dokładnie o przywrócenie do pracy.

Powiedzmy sobie o tej fantastycznej osobie nieco z jej życia prywatnego. Niestety tak naprawdę aktorka nie chce nam za dużo zdradzać. Nie upublicznia swojej rodziny, swojego domu czy też innej płaszczyzny. W związku z tym wiemy niewiele. Jedyne co możemy powiedzieć to fakt, że prywatnie Jungowska jest matką nastoletniej córki i mieszka pod Warszawą.

Na pewno o Katarzynie Jungowskiej jeszcze niejednokrotnie usłyszymy. W zasadzie cały czas się coś w jej życiu zawodowym dzieje. Musimy przyznać otwarcie, że talent odziedziczyła po swojej mamie, która jest równie utalentowana oraz do tego jest równie atrakcyjną kobietą.