Marta Chodorowska – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Marta Chodorowska to absolwentka Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego znajdującego się w Iławie, jak i także policealnego studium w Krakowie – Lart Studio. Jej następny rozdział edukacji to ukończenie Akademii Teatralnej w Warszawie. Jaką jest aktorką?

Debiut aktorki

Marta Chodorowska zadebiutowała na planie filmu pod tytułem „Terapia”. Odegrała w nim rolę uczestniczki terapii. Nie była to oczywiście pierwszoplanowa rola. Jej poważnym debiutem oraz uważanym za najwłaściwszy była rola Gabi. Postać tę zagrała w filmie pod tytułem „Powiedz to, Gabi” z roku 2003. Jest to film obyczajowy. Wyreżyserował go Roland Rowiński.

Marta Chodorowska jest związana także z Teatrem Narodowym. Zadebiutowała w nim w spektaklu o tytule „2 maja”. Spektakl ten został wyreżyserowany przez genialną Agnieszkę Glińską. Później Chodorowska zagrała Annę w spektaklu pod tytułem „Testament cnotliwego rozpustnika”. Spektakl ten został wystawiony w Teatrze Kamienica. Była to rola dziewczyny zarówno rozżalonej, jak i także zbuntowanej. Dziewczyna starała się ustalić kto jest jej prawdziwym ojcem po śmierci swojej mamy.

Imponujący dorobek

Chodorowska wcieliła się także w rolę Agaty Czuby w słuchowisku radiowym „W Jezioranach”. W roku 2014 urodziła synka Władysława. Bardzo ciekawe jest to, że udało jej się zagrać w przeszło trzydziestu filmowych produkcjach, telewizyjnych, jak i także teatralnych spektaklach.

Mało kto wie, że aktorka fascynuje się kulturą Romów. Pewnych śladów szuka nawet w oddalonej Rumuni. Tam właśnie podróżowała w miejscach, w których był dawny romski karawan.